Zakładka w trakcie redakcji

 

Krzysztof  Kasdepke, Jamniki, wyd Wilga

To wspaniała seria, która pomoże rodzicom przygotować dzieci do nauki czytania. Na każdej stronie umieszczone są rysunkowe piktogramy zastępujące niektóre ze słów. Dziecko uczestniczy w czytaniu, rozpoznając bohaterów, odgadując rebusiki ukryte pomiędzy tekstem. Dzięki tej serii, najmłodsi dowiedzą się, że czytanie to wspaniałe chwile spędzone w towarzystwie najbliższych. Bohaterami książeczek są młode zwierzątka, które - tak jak wszystkie dzieci - pragną jak najszybciej dorosnąć. Królik i Jamnik udowodnią, że wcale nie jest trudno pomagać innym, być samodzielnym i zdobyć uznanie przyjaciół. I wcale nie trzeba być dorosłym!

możliwość zakupu: http://allegro.pl/jamnik-chce-byc-duzy-praca-zbiorowa-i2568888967.html

 

Kurt Schmidt - Duisberg, Jamnik. Poradnik opiekuna.

 

Marianne Wein - Gysae, Jamnik. Cechy. Wychowanie. Pielęgnacja. Pierwsza pomoc, wyd.AWM, 2004.

Poradnik. W książce znajdziemy szereg pożytecznych wskazówek i informacji dla właścicieli jamników, m.in: jak prawidłowo opiekować się jamnikiem; przodkowie, typy, odmiany i natura jamników; przygotowanie domu do przyjęcia nowego mieszkańca; żywienie; pielęgnacja ciała i sierści; wychowanie i porozumiewanie się; kynologia łowiecka (myśliwska); opieka zdrowotna nad naszym psem.
Książka ma czytelny układ, w tekście wyróżniono najważniejsze informacje i porady, całość bogato ilustrowana barwnymi fotografiami.

Jamnik. Podręcznik i przewodnik, praca zbiorowa, wyd.rea, Warszawa 2010.

K. Ściesiński, Jamniki, wyd Egros.

A.M. Pol, Jamnik.

Z serii Psy rasowe.

A, Sękowska - Miros, D. Stradowska, Jamnik,wyd. Mako 1993

 

http://allegro.pl/j-jak-jamnik-strzalkowska-i2742363363.html