Jamnikomaniaku, a ile Ty wiesz o psach? Dziś mamy dla Ciebie garść ciekawostek o tych kochanych stworzeniach!

Jamnicze smrodki? Ile z nas przytula małe, jamnicze łapeczki! Ich charakterystyczy zapach powstaje dzięki wielości mikroorganizmów, które psiaki mają na łapach dzięki kontaktowi z ziemią. Następie wystarczy, że jamnik zacznie regulować swoją temperaturę (a w przypadku łap - pocić się) i... oto zapach jamniczego, uroczego smrodka. ;-)

Psy są niezwykle empatyczne. Czują nasze emocje - także te negatywne. Mogą za to czuć zazdrość... szczególnie o swojego właściciela.

Udowodniono, że psi węg ma moc wyczuwania związków organicznych w ciele człowieka, które świadczą o tym, że człowiek jest chory na nowotwór!

Najsilniejszym psem świata był husky Charlie. Sam pociągnął sanie, które ważyły 1425kg! Największym za to jest dog Gisbon, mający ponad metr w kłębie i 220cm, kiedy stoi na tylnych łapach.

gibson worlds tallest dog 1 lg

Pamiętacie wpis o psach-wegetarianinach? Taki żywot długo wiodły psiaki razy lhasa apso. Początkowo mieszały z tybatańskimi buddystami, gdzie nauczano, że zabijanie jest niedozwolone. Dopiero potem trafiły do kultury zachodniej.

Olimpiada w Monachium w 1972 roku miała swoją wyjątkowa maskotkę. Był nią Waldi - jamnik. :) Jamniki były w 2013 drugą rasą, która była najpopularniejsza w Niemczech. Przegonił je tylko... owczarek niemiecki.

waldi

I na zakończenie, przesądy głoszą, że kiedy pies je trawę, należy spodziewać się gości... Zgadzacie się?